Пляжный волейбол (beachvolleyfan) wrote,
Пляжный волейбол
beachvolleyfan

Jurmala schedule sorted by time and court

MEN
11 16-Aug 9:00 1 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Solovejs/Smedins T. LAT [27] Pool F
12 16-Aug 9:00 2 Koekelkoren/van Walle BEL [11] Seidl Rob./Winter AUT [22] Pool F
3 16-Aug 9:00 3 Lupo/Nicolai ITA [2] Zemljak/Pokeršnik SLO [31] Pool B
4 16-Aug 9:00 4 Prudel/Kujawiak POL [15] Berntsen/Solhaug NOR [18] Pool B

13 16-Aug 9:50 1 Herrera/Gavira ESP [7] Tocs/Finsters LAT [26] Pool G
14 16-Aug 9:50 2 Mol/Sørum NOR [10] Ermacora/Pristauz AUT [23] Pool G
22 16-Aug 9:50 3 Schümann/Thole, J. GER [14] Erdmann/Dollinger A. GER [30] Pool C
21 16-Aug 9:50 4 Liamin/Krasilnikov RUS [3] Gregory/Sheaf ENG [19] Pool C

2 16-Aug 12:30 1 Regza/Plavins LAT [16] Ranghieri/Carambula ITA [17] Pool A
42 16-Aug 12:30 2 Kunert/Dressler AUT [21] Piippo/Nurminen FIN [28] Pool E
1 16-Aug 12:30 3 Losiak/Kantor POL [1] Babich/Gordieiev UKR [32] Pool A
41 16-Aug 12:30 4 Fijalek/Bryl POL [5] Rudol/Szalankiewicz POL [12] Pool E

7 16-Aug 13:20 1 Samoilovs/Smedins LAT [4] Giginoglu/Mermer TUR [29] Pool D
15 16-Aug 13:20 2 Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [8] Walkenhorst/Fuchs GER [25] Pool H
8 16-Aug 13:20 3 Beeler/Krattiger SUI [13] Böckermann/Harms, Y. GER [20] Pool D
16 16-Aug 13:20 4 Hörl/Horst AUT [9] Thiercy/Di Giantommaso FRA [24] Pool H

28 16-Aug 16:00 1 Koekelkoren/van Walle BEL [11] Solovejs/Smedins T. LAT [27] Pool F
19 16-Aug 16:00 2 Lupo/Nicolai ITA [2] Berntsen/Solhaug NOR [18] Pool B
20 16-Aug 16:00 3 Prudel/Kujawiak POL [15] Zemljak/Pokeršnik SLO [31] Pool B
27 16-Aug 16:00 4 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Seidl Rob./Winter AUT [22] Pool F

30 16-Aug 17:00 1 Mol/Sørum NOR [10] Tocs/Finsters LAT [26] Pool G
5 16-Aug 17:00 2 Liamin/Krasilnikov RUS [3] Erdmann/Dollinger A. GER [30] Pool C
6 16-Aug 17:00 3 Schümann/Thole, J. GER [14] Gregory/Sheaf ENG [19] Pool C
29 16-Aug 17:00 4 Herrera/Gavira ESP [7] Ermacora/Pristauz AUT [23] Pool G

18 16-Aug 18:00 1 Regza/Plavins LAT [16] Babich/Gordieiev UKR [32] Pool A
17 16-Aug 18:00 2 Losiak/Kantor POL [1] Ranghieri/Carambula ITA [17] Pool A
9 16-Aug 18:00 3 Fijalek/Bryl POL [5] Piippo/Nurminen FIN [28] Pool E
10 16-Aug 18:00 4 Rudol/Szalankiewicz POL [12] Kunert/Dressler AUT [21] Pool E

23 16-Aug 19:00 1 Samoilovs/Smedins LAT [4] Böckermann/Harms, Y. GER [20] Pool D
24 16-Aug 19:00 2 Beeler/Krattiger SUI [13] Giginoglu/Mermer TUR [29] Pool D
31 16-Aug 19:00 3 Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [8] Thiercy/Di Giantommaso FRA [24] Pool H
32 16-Aug 19:00 4 Hörl/Horst AUT [9] Walkenhorst/Fuchs GER [25] Pool H


44 17-Aug 12:20 1 Seidl Rob./Winter AUT [22] Solovejs/Smedins T. LAT [27] Pool F
35 17-Aug 12:20 2 Lupo/Nicolai ITA [2] Prudel/Kujawiak POL [15] Pool B
43 17-Aug 12:20 3 Brouwer/Meeuwsen NED [6] Koekelkoren/van Walle BEL [11] Pool F
36 17-Aug 12:20 4 Berntsen/Solhaug NOR [18] Zemljak/Pokeršnik SLO [31] Pool B

46 17-Aug 13:10 1 Ermacora/Pristauz AUT [23] Tocs/Finsters LAT [26] Pool G
37 17-Aug 13:10 2 Liamin/Krasilnikov RUS [3] Schümann/Thole, J. GER [14] Pool C
45 17-Aug 13:10 3 Herrera/Gavira ESP [7] Mol/Sørum NOR [10] Pool G
38 17-Aug 13:10 4 Gregory/Sheaf ENG [19] Erdmann/Dollinger A. GER [30] Pool C

33 17-Aug 14:00 1 Losiak/Kantor POL [1] Regza/Plavins LAT [16] Pool A
25 17-Aug 14:00 2 Fijalek/Bryl POL [5] Kunert/Dressler AUT [21] Pool E
26 17-Aug 14:00 3 Rudol/Szalankiewicz POL [12] Piippo/Nurminen FIN [28] Pool E
34 17-Aug 14:00 4 Ranghieri/Carambula ITA [17] Babich/Gordieiev UKR [32] Pool A

39 17-Aug 15:00 1 Samoilovs/Smedins LAT [4] Beeler/Krattiger SUI [13] Pool D
48 17-Aug 15:00 2 Thiercy/Di Giantommaso FRA [24] Walkenhorst/Fuchs GER [25] Pool H
47 17-Aug 15:00 3 Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [8] Hörl/Horst AUT [9] Pool H
40 17-Aug 15:00 4 Böckermann/Harms, Y. GER [20] Giginoglu/Mermer TUR [29] Pool D

WOMEN
11 16-Aug 10:40 1 Bieneck/Schneider GER [6] Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] Pool F
12 16-Aug 10:40 2 Davidova/Shchypkova UKR [11] Moiseeva/Syrtseva RUS [22] Pool F
1 16-Aug 10:40 3 Laboureur/Sude GER [1] Driessen/Meertens NED [32] Pool A
2 16-Aug 10:40 4 Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] Elsa/Soria ESP [17] Pool A

9 16-Aug 11:30 1 Kolocova/Kvapilova CZE [5] Caica/Liepinlauska LAT [28] Pool E
10 16-Aug 11:30 2 Birlova/Makroguzova RUS [12] Lunde/Ulveseth NOR [21] Pool E
3 16-Aug 11:30 3 Borger/Kozuch GER [2] Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] Pool B
4 16-Aug 11:30 4 Meppelink/van Gestel NED [15] Tuominen/Lehtonen FIN [18] Pool B

7 16-Aug 14:10 1 Betschart/Hüberli SUI [4] Lece/Ozolina LAT [29] Pool D
8 16-Aug 14:10 2 Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] Pool D
5 16-Aug 14:10 3 Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] Abalakina/Dabizha RUS [30] Pool C
6 16-Aug 14:10 4 Sinnema/Stubbe, J. NED [14] Kjølberg/Hjortland NOR [19] Pool C

15 16-Aug 15:00 1 Graudina/Kravcenoka LAT [8] Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] Pool H
16 16-Aug 15:00 2 Glenzke/Großner GER [9] Kolosinska/Gruszczynska POL [24] Pool H
13 16-Aug 15:00 3 Ludwig/Walkenhorst GER [7] Jupiter/Lusson FRA [26] Pool G
14 16-Aug 15:00 4 Lahti/Parkkinen FIN [10] Motrich/Kholomina RUS [23] Pool G

28 17-Aug 9:00 1 Davidova/Shchypkova UKR [11] Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] Pool F
17 17-Aug 9:00 2 Laboureur/Sude GER [1] Elsa/Soria ESP [17] Pool A
27 17-Aug 9:00 3 Bieneck/Schneider GER [6] Moiseeva/Syrtseva RUS [22] Pool F
18 17-Aug 9:00 4 Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] Driessen/Meertens NED [32] Pool A

26 17-Aug 9:50 1 Birlova/Makroguzova RUS [12] Caica/Liepinlauska LAT [28] Pool E
19 17-Aug 9:50 2 Borger/Kozuch GER [2] Tuominen/Lehtonen FIN [18] Pool B
25 17-Aug 9:50 3 Kolocova/Kvapilova CZE [5] Lunde/Ulveseth NOR [21] Pool E
20 17-Aug 9:50 4 Meppelink/van Gestel NED [15] Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] Pool B

24 17-Aug 10:40 1 Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] Lece/Ozolina LAT [29] Pool D
21 17-Aug 10:40 2 Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] Kjølberg/Hjortland NOR [19] Pool C
22 17-Aug 10:40 3 Sinnema/Stubbe, J. NED [14] Abalakina/Dabizha RUS [30] Pool C
23 17-Aug 10:40 4 Betschart/Hüberli SUI [4] Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] Pool D

31 17-Aug 11:30 1 Graudina/Kravcenoka LAT [8] Kolosinska/Gruszczynska POL [24] Pool H
29 17-Aug 11:30 2 Ludwig/Walkenhorst GER [7] Motrich/Kholomina RUS [23] Pool G
30 17-Aug 11:30 3 Lahti/Parkkinen FIN [10] Jupiter/Lusson FRA [26] Pool G
32 17-Aug 11:30 4 Glenzke/Großner GER [9] Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] Pool H

44 17-Aug 16:00 1 Moiseeva/Syrtseva RUS [22] Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] Pool F
33 17-Aug 16:00 2 Laboureur/Sude GER [1] Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] Pool A
34 17-Aug 16:00 3 Elsa/Soria ESP [17] Driessen/Meertens NED [32] Pool A
43 17-Aug 16:00 4 Bieneck/Schneider GER [6] Davidova/Shchypkova UKR [11] Pool F

42 17-Aug 17:00 1 Lunde/Ulveseth NOR [21] Caica/Liepinlauska LAT [28] Pool E
35 17-Aug 17:00 2 Borger/Kozuch GER [2] Meppelink/van Gestel NED [15] Pool B
36 17-Aug 17:00 3 Tuominen/Lehtonen FIN [18] Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] Pool B
41 17-Aug 17:00 4 Kolocova/Kvapilova CZE [5] Birlova/Makroguzova RUS [12] Pool E

40 17-Aug 18:00 1 Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] Lece/Ozolina LAT [29] Pool D
37 17-Aug 18:00 2 Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] Sinnema/Stubbe, J. NED [14] Pool C
39 17-Aug 18:00 3 Betschart/Hüberli SUI [4] Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] Pool D
38 17-Aug 18:00 4 Kjølberg/Hjortland NOR [19] Abalakina/Dabizha RUS [30] Pool C

47 17-Aug 19:00 1 Graudina/Kravcenoka LAT [8] Glenzke/Großner GER [9] Pool H
45 17-Aug 19:00 2 Ludwig/Walkenhorst GER [7] Lahti/Parkkinen FIN [10] Pool G
48 17-Aug 19:00 3 Kolosinska/Gruszczynska POL [24] Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] Pool H
46 17-Aug 19:00 4 Motrich/Kholomina RUS [23] Jupiter/Lusson FRA [26] Pool G
Tags: ЧЕ2017, Юрмала
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments